Prý poslední kolo kotlíkových dotací

NEVĚŘTE NOVINÁŘŮM!

To nemá být žádné odmítání mainstreamu a konspirace, nejsem magor, to je jen upozornění, že se ti pytlíci novináři ani politici v těchto věcech nevyznají a plácají neskutečné hovadiny, sázejí titulky o katastrofách a podobně. Je to totéž, jako byste si od "nejchytřejšího" blba od vás ze třídy s počtem koulí, že by s nimi mohl zvrátit i bitvu u Waterloo, nechali radit, jak si nechat vytápět domácnost. Příklad: v době nejvyšších cen energie řada těchto nedostudovanců vybídla lidi k fixaci cen a řada kreténů, zásadně z řad konspirátorů, to opravdu udělala. Dnes tyto blbce ti novináři, kteří je napřed vyděsili,  vydávají za oběti. 

Innogy mně osobně nabízelo taky fixaci, obrovsky jsem paní operátorku seřval... Už jsem u MND a ceny mi jdou dolů, co měsíc přijde oznámení jak mi to  a od kdy snižují.  

 

NERUŠTE STARÉ KOTLE NA TUHÁ PALIVA

Ať si kdo chce řve jak chce, nikdy a nikdo to v tomto bordelstánu kontrolovat nebude. Tady je mraky zákonů, které nikdo nevymáhá, protože jsou poslanci tak doslova zmaštěny, že nejsou ani vymahatelné. Začněte chlastat se sousedy, bo jedině oni a jejich teplá udání vám mohou způsobit problémy. Neposlouchejte nýmandy na TV NOVA s vyvalenýma očima jako když kocour kálí do plev, jak vám sdělují, že bude zákaz a pokuty! Další spousta matláků ještě šíří, jak známý známého... Nikdo neví, co bude a nikdo z těch ničemů novinářů a politiků vám u vás doma teplo zařizovat nebude, musíte se starat sami. Prostě jen neblbněte!  

Jak to bude s plynem do budoucna?

Plyn se bude používat ještě mraky let, je ho nevyčerrpatelné množství a je na něj všude rozvodná soustava. Na plynu je založena spousta odvětví průmyslu. Pokud nebude tady ten zemní plyn, G 20, do potrubí se pustí jiný metan, nebo vodík nebo co, to je jedno. Cena plynu je cca 2,5 až 3x nižší než cena elektřiny. Nikdo zatím neřeší emise CO2 aneb jak je snížit, odloučit atd. K tomu nejspíše dojde také a plyn se přestane úplně řešit. 

 

Kdyby byla levná elektřina (kdyby jí bylo dost) nemáme co řešit, ale ono:

- v celé Evropě se zanedbalo budování rozvodů (aby lidé měli levnou energii, nemají teď skoro žádnou) a síť nestačí ani na zapojení tepelných čerpadel, vůbec už ne na dobíjení elektromobilů

- zelený fanatismus odstavil příliš brzy mnohé jaderné elektrárny a chybí tudíž výkon tvrdých zdrojů elektřiny, takže Němec staví jako šílený plynové "závěrné" elektrárny. 

- měkké zdroje jsou krásné ale jsou chvíle, kdy nefouká a nesvítí slunce (mimo oběžnou dráhu Země, kde Slunce svítí pořád)

- fůzní reaktory stále nejsou

- klasické jaderné modulární mini reaktory budou trvat deset let než se vybudují kdyby se ovšem už teď začalo

- takže vybudování dostatečné kapacity elektřiny bude trvat, elektřina bude v nejbližších deseti letech nekonkurenčněschopně drahá a do té doby se plynové kotle udrží v provozu, i když se prodávat třeba nebudou, ale od toho se rychle odstoupilo. 

 

Novináři, kteří se v ničem nevyznají, se s politiky, kteří jsou stejní pytlíkové,  předhánějí, kdo vyblije větší nesmysl a chudáci lidi už nevědí, co se vlastně bude dít. Kašlete na ně, v klidu, to přejde, jen si pomalu dělejte topení, s kterým ušetříte a je jedno čím topíte. Zateplujte, topte chytře, a starejte se o navýšení svých příjmů. 

 

Nyní, v tuto chvíli, srpen 2023, už jdou prudce ceny plynu dolů, MND nabízí plyn již pod 20,-kč za m3. Investice do OZE se stávají čím dál více nenávratnějšími a jsou jedině o nezávislosti pro ty, kdo finančně mají na investování do nich. Ekonomická návratnost je dnes jedině u termických panelů a to za hodně dlouho. Plyn půjde do začátku topné sezóny 2023 - 2024 silně dolů a jeho nízká cena návratnost čehokoliv v podstatě znemožní, pokud budou takto vysoké ceny materiálu. To je ovšem naše cena za paktování se s věčně ublíženým zaostalým Ruskem.   

 

Je konec září 2022.

Plyn na tuto sezónu je zajištěn, když nebude tvrdá zima. Což samozřejmě, podle Murphyho zákonů bude. (nebyla, měli jsme štěstí a to znamená, že štěstí mají jenom blbci) Cena plynu pro domácnosti je zastropována na celý rok 2023 na 42,-Kč za m3. Dosud byl plyn za 13- 17,-Kč za m3. Zastropování neznamená dvě věci:

- že mnohým z vás zastropují vaše dlouholeté neřešené hůjání plynem celé

- že to nemůže být u dodavatelů méně ta cena

Evropa, jak se zdá, již energicky (ale pozdě) řeší dodávky plynu odjinud, což bude nějakou dobu samozřejmě trvat a cena plynu nepůjde v dohledné době cca tří let na úroveň 15,-Kč za m3. Rozhodně ne. 

Co to znamená? Bohužel nic. Než se vám podaří dnes pořídit nějakou technologii jakožto obnovitelný zdroj energie, za dnešní ceny a dodávky za osm měsíců a podobně, cena plynu tak klesne, že zjistíte, že jste sice brutálně investovali za dnešní ceny, ale jelikož šly ceny energií dolů, návratnost všech těch tepelných čerpadel a dalších OZE je velmi dlouhá nebo žádná. Jediný přínos vždy bude vaše velká (ale v drtivé většině případů nikdy ne úplná) nezávislost na dodávkách a také poté, co do toho vrazíte fest prostředky, ušetříte skutečně těch nejméně 75% za topení a elektřinu například. 

Takže pokud mám já osobně 1400 m3 plynu spotřebu v domku na topení, vaření i ohřev vody a platil jsem 21 000,-Kč za dvanáct měsíců, smál jsem, se, až jsem se za břicho popadal. Při platbě 60 000,-Kč se sice budu šklebit, ale to je tak celé, co s tím udělám. Každopádně pokud vydělím investici do termických solárů v mém případě 320 000,-Kč : 33600,-Kč což je částka předpokládané úspory ročně, když ale plyn bude tak drahý, což nebude, vychází mi to, že se za devět let celá investice do solárů zaplatí. Je vám jasné, co se stane, když plyn půjde dolů. Návratnost celé mé investice se prudce prodlouží. 

Kašlu ale na to, jaká je návratnost investice dnes a zítra! Proč? Protože po Putinovi dojde Zelené pako. Co po něm? Sluníčko mě nenechá nikdy zmrznout ani nikdy nezruinuje můj rozpočet za topení. 

Nemám možnost pořídit krb, mimo jiné, aby bylo jasno, zelená paka je chtějí také zakázat!!!!, ale krb s výměníkem k tomu je zlatá věc. Jen pozor jak ho zapojit, což ale platí pro naprosto všechno.

Je 25. 10. 2022

a jak se dalo čekat, hysterie novinářských ničemů skončila a cena plynu prudce klesá. Je to dočasné, jakmile se začne plynem topit, až se ochladí, půjde zase nahoru, ale dnes je kolem 25,-Kč za m3.

Jak se k ceně plynu dopočítat podle novinářských kydů? Pokud vám uvedou cenu MWh v Euro, násobte to 25, dostanete to v korunách, pak to vydělte 105.5, máte čistou cenu plynu, k ní kráte 1.21 daň a dále  cca 1.05 distribuční poplatky.

Jediné, co je dnes levnější na topení, je dřevo a uhlí, ale to taky na skladech není, brutálně to samozřejmě zdražilo a nejsou ani kamna ani krby.

 

Je 2.2.2023

Přesně jak jsem říkal, cena plynu jde dolů a Němci začali masivně stavět další plynové elektrárny. Proč? I když nakrásně bude pokryta spotřeba celé EU pomocí OZE, ono jsou taky doby, kdy nefouká vítr a nesvítí slunce. Takže nula energie. Musíme mít zdroje tzv. tvrdé energie, jako kdyby slunce nikdy nesvítilo a vítr nikdy nefoukal. Plyn je na výrobu energie totiž velmi pohotový. Ceny plynu pro spotřebitele od ledna už první dodavatelé snížili pod stropy. Co to znamená? Draze nakoupený plyn v dobách největšího zmatkování se vyprodává. Do roku máme ceny plynu ve stavu, kdy je opět nebudeme nijak řešit. Pod hranicí osmnácti korun za m3. 

 

5. 3. 2023

Novináři píší, že Němci chtějí, aby se už v Německu od dalšího roku netopilo zemním plynem. Kdoví kteří Němci to chtějí, je tam jedna strana, taková barevná, se smyslem pro stoprocentní realitu...

Německo přitom nemá elektrickou přenosovou soustavu ani k tomu, aby mohlo pořídit elektromobilitu nebo i systém tepelných čerpadel, ne tak ještě obojí a nejméně deset let potrvá, než ji nejen Německo, ale všechny státy, udělají. Čili do plynových trubek budou muset pustit něco jiného na bázi metanu, ale výsledek bude pro ovzduší pořád stejný, pakliže to nebude vodík. 

Zpráva je prostě další nesmysl o tom, jak bych mohli bydlet na Měsíci, kdyby...

20.4. 2023

Němci odstavují svoje super moderní a bezpečné jaderné elektrárny, na trhu bude chybět velké množsví tvrdé elektřiny. Žádné OZE to nemůže nahradit, neplést si tvrdou elekřinu s elektřinou z OZE. Nyní se do budování nových tvrdých zdrojů elektřiny (plyn) budou muset vynaložit obrovské prostředky a ty se musejí někde vzít. Plán už je na světě: budeme platit daň z:

benzínu, nafty, plynu, uhlí, dřeva, zkrátka všeho, co produkuje spaliny s obsahem uhlíku. Elektřina půjde cenově nahoru a nebude možné ji vyrábět čistě, což zeleným trochu uniká. Do doby, než začnou fungovat fůzní reaktory, pak se všechno změní k lepšímu. 

Nyní se musejí přebudovat všechny rozvody elektřiny a dobudovat tvrdé zdroje a rovněž OZE. Jelikož se to celou dobu zanedbávalo, aby měla netáhla v Evropě svůj blahobyt (sekaly se dluhy pro neoprávněné nároky lenochů) teď se to musí udělat najednou. Pokrok se nedá zastavit a jen hlupák se mu bude stavět, ale to Češi historicky vždycky jsou. Buď budeme spoluvést a ovlivňovat tuto dobu, což by bylo novum v naší historii, nebo spíše tradičně zezadu frflat, zaostávat a mít všechno nejdražší. 

 

3.8.2023

 

Distributoři plynu o desítky procent snižují cenu plynu pro koncové zákazníky, drahý plyn se vyprodává. Snížená spotřeba plynu žene plyn cenově dolů. Blbnutí zelených magorů s "čistými energiemi" cenu plynu také ženě dolů. Přepočet 1m3 je 10.76 KW.

Co z toho plyne pro domácnosti z OZE? Ušetřit se nyní dá jen se termickými solárními panely a fotovoltaikou, pokud máte povoleny přetoky do sítě. Až bude levná elektřina, jsme za vodou. Už nemusíme šetřit.